دریافت(تحقیق روابط خارجي ايران در زمان نادرشاه)

تحقیق روابط خارجي ايران در زمان نادرشاه|34021800|ckl42078663|روابط خارجي ايران,تحقیق روابط خارجي ايران,بررسی روابط خارجي ايران,مقاله روابط خارجي ايران,پروژه روابط خارجي ايران,پایان نامه روابط خارجي ايران,تاریخچه روابط خارجی ایران,روابط خارجي ايران در زمان نادر شاه,تحقیق روابط خارجي ايران در زمان نادر ش,,,
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق روابط خارجي ايران در زمان نادرشاه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود تحقیق با موضوع روابط خارجي ايران در زمان نادرشاه،در قالب word و در 48 صفحه، قابل ویرایش، شامل:
مقدمهروابط ايران و عثماني
روابط ايران و روسيهروابط ايران و هندروابط ايران و انگليسروابط خارجي ايران با فرانسهو ...


مقدمه تحقیق:بعد از نادر شاه، روابط خارجي ايران از توسعه‌اي كه در زمان او پيدا كرده بود، كاسته شد و محدود به مسائل مربوط به سرحدات عثماني و نمايندگي هاي تجارتي دول اروپايي در خليج فارس گرديد.

در مدت 22 سال حكمراني كريم خان زند (1757-1779)، مردم از يك دورة ‌صلح و آرامش برخوردار شدند و توانستند خرابي هايي كه در اثر جنگ هاي داخلي به وجود آمده بود تا حدودي ترميم كنند و در اين دوران دوباره پاي اروپائي ها به ايران باز شد. زيرا قبل از آن بر اثر حمله افغانه ا و اغتشاشات داخلي نمايندگي‌ هاي تجاري اروپايي در ايران تعطيل شده بود.
به طور كلي در مناسبات سياسي خارجي كريم خان زند به دو دسته از كشورها بر مي‌خوريم:1- كشورهاي همسايه مانند عثماني و روسيه و تا حدودي هندوستان.
2- كشورهاي اروپايي.

دستة اول كشورهايي هستند كه ارتباط آن ها با دولت مركزي ايران به دليل سوابقشان از زمان صفويه بيشتر جنبة سياسي داشت تا تجاري و بازرگاني و در دسته دوم كشورهاي هلند، انگليس و فرانسه قرار دارند كه انگيزة اصلي ارتباط آن ها با ايران كسب سود و منفعت از طريق ايجاد دفاتر بازرگاني در بنادر خليج فارس بود، چه آن ها ايران را كشوري سودآور مي‌دانستند.
اين كشورها با توجه به اين كه مي‌خواستند در روابط خود با ايران با امپراطوري وسيع و گسترده عثماني رقابت نمايند و به نوعي موازنة قوا دست يابند تا براي گسترش روابط خود با ايران عملاً باعث تضعيف و يا محدوديت قدرت رو به گسترش عثماني را موجب شوند.
سياست خارجي كريم خان زند در ارتباط با دسته اول گاهي به مصالحه و گاهي به جنگ و درگيري- به جز هندوستان- انجاميد. در رابطه با كشورهاي اروپايي وكيل ابتدا سعي كرد با توجه به ضعف مفرط نيروي دريايي خود كمك و پشتيباني آن ها را در سركوبي مير مهنا كه سواحل و بنادر جنوبي ايران و راه هاي آبي خليج فارس را ناامن كرده بود، به دست بياورد تا جايي كه حتي در رابطه با مزاحمت هاي اعراب بين كعب به رهبري شيخ سليمان تعهد كرد، خسارت وارده به كشتي هاي انگليسي كمپاني هند شرقي را جبران كند، ولي وقتي دورويي و ضعف پشتيباني آن ها را از طرح هاي خود مشاهده كرد، دست به اقدامات ديگري زد كه به آن پرداخته مي‌شود.


مطالب دیگر:
📌مدل سازی رفتاری📌مدل كنترل دسترسي پايگاه‌داده‌هاي شيئ‌گرا📌مدل گرادکس سیلاب📌مدل گرادکس📌مدلسازی تولید گفتار📌مدلسازي بيومكانيكي راه رفتن با استفاده از نرم افزار ADAMSدر سه بعد📌مدلسازي تجربي – قابليت شناسائي📌مدلسازي و شبيه سازي سيستمها📌مدلسازي يك سيستم خودپرداز اتوماتيك با استفاده از زبان مدلسازي يكپارچه UML📌مدل های راهنمایی📌مدولاسیونهای دیجیتال📌مدیر بازاریابی و تبلیغات📌مدیرت بحران سیل د ر شهرستان ابرکوه📌مدیرت بحران📌مدیریت اخلاق📌مدیریت از دیدگاه امام علی ع📌مدیریت استراتژیک تکنولوژی📌مدیریت استراتژیک شرکت پاکشوما📌مدیریت استراتژیک کارآفرینی📌مدیریت استراتژیک منابع انسانی📌مدیریت استرس و کیفیت زندگی کاری📌مدیریت استرس های خانوادگی📌مدیریت اطلاعات و داده های سازمان یافته📌مدیریت اماده سازی وطبخ📌مدیریت امور اراضي