دریافت(پایان نامه بررسی روابط اجتماعی در ایران)

پایان نامه بررسی روابط اجتماعی در ایران|41008498|ckl42078663|پایان نامه بررسی روابط اجتماعی در ایران ,دانلود پایان نامه بررسی روابط اجتماعی در ایران ,مقاله بررسی روابط اجتماعی در ایران ,روابط اجتماعی,روانشناسی,تحقیق بررسی روابط اجتماعی در ایران ,دانلود مقاله بررسی روابط اجتماعی در ایران
هم اکنون فایل با موضوع پایان نامه بررسی روابط اجتماعی در ایران آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مقدمه

اكثر محصولات صنعتی تولید شده یا در حال تولید و یا در دست بررسی و طراحی، بخاطر و برای انسان و در رابطه تنگاتنگ با انسان عصر حاضر و آینده است. بررسی روابط اجتماعی انسان در رابطه با آن تولید و یا طرح از مراحل مهم تحقیقات در یك تحقیق است.

آگاهی كافی در این مرحله به طراح كمك می‌كند تا به اطلاعات مناسب و با شناخت و بینش دست به طراحی آن محصول بزند. یك طراح صنعتی پیش از هر گونه فعالیت طراحی ابتدا باید انسان و روابط انسانی كه در رابطه با آن طرح می‌باشد را شناسایی كند.

این رابطه ثابت كرده كه طرح‌ها و محصولاتی كه بدون توجه به تحقیقات اجتماعی تولید شده‌اند عموماً شكست خورده و آن طرح با ناكامی مواجه گردیده است و با نشناختن استفاده‌گر، او را دچار آزردگی روانی و جسمی نموده است. از آنجائیكه از اهداف طراحان صنعتی در نظرگیری خواستها، آمال و آرزوهای استفاده‌گر و همچنین صاحبان و سرمایه‌گذاران صنعت می‌باشد، این عدم شناخت باعث بروز شكست در تولید و استفاده محصولات می‌گردد.

تاریخ میز در ایراندر كشور ما صنعت مبلمان از دیرباز با میزهای كوتاه تحریر بسیار نفیس متداول و مرسوم بوده است و در دوره صفویه بخصوص مبلمان خاتم‌كاری و منبت‌كاری شده به حد اعلای ترقی خود می‌رسد و این صنعت تاكنون در بعضی از مبلمانهای گران‌قیمت به كار می‌رود و شاه‌كارهایی را به‌وجود می‌آورد. نمونه آن میز منبت و خاتم‌كاری نفیس استاد كریمی است كه در نمایشگاه بین‌المللی بروكسل به معرض نمایش گذاشته شد. ولی باید در نظر داشت كه در كشور ما تا چندی پیش صنایع مبلمان مخصوص اماكن مقدسه (میز و جاكتابی و منبر) و قصرهای سلاطین (تخت سلطنت و مبلمان داخلی قصرها) بود. اگر بخواهیم توسعه تاریخی میز را مورد بررسی قرار دهیم باید صنایع مبلمان‌سازی را بررسی كنیم و سپس به خود میز پرداخته شود.قبل از ظهور فرهنگ غربی در اقصی‌نقاط ایران نشستن روی قالیهای زیبا و نفیس مرسوم بوده است و مبل‌سازی چندان رونق نداشت. حتی تا اواخر دوره قاجار فقط در منازل معدودی از افراد سرشناس مبلمان مخصوص پارچه‌های منگوله‌دار به سبك دربار فرانسه وجود داشت كه اغلب از خارج وارد می‌شد ولی پس از این دوره و با ساختن خانه‌های جدید و نفوذ این فرهنگ صنعت مبل‌سازی روبه ترقی نهاد.در اینجا بود كه استاد كارهای ایرانی با تلفیق روشهای ایرانی و اروپایی مبلهای گران‌قیمتی ساختند. این مبلها در ابتدا از چوب گردو بود و بعدها از چوبهای دیگر مانند نارون و چوبهای روشن مثل افرا، راش، ملج هم مورد استفاده قرار گرفت.زمانی مبل‌سازی در كارگاههای كوچك انجام می‌شد ولی پس از مدتی با عرضه تخته فیبر در اغلب موارد و به خصوص در ساختن قفسه لباس و میز این فراورده جدید جایگزین تخته‌های چوب شده، درها و نمای اینگونه محصولات از فیبر ساخته، كارخانه‌های بزرگتری ایجاد شد.مبلسازان با استعمال ورنی مخصوص كه به آن «شاندالوس» می‌گویند مبلهای روشن و درخشانی ساختند كه مورد پسند بازار قرار گرفت و به خصوص میز تحریر و میزهای نهارخوری و قفسه لباس توسط افراهای بانقوش پرمگس بسیار مورد توجه واقع شد. بعداً «فورمیكا» وارد بازار ایران شد. كه نقوش آن گاهی تقلیدی از چوبهای مخصوص مبل مانند گردو و افرای ماهاگونی و گاهی دارای نقوش مرمری بوده و این ماده برای روكش كاری اغلب صنایع مبلمان مورد استفاده قرار می‌گرفت.نتیجه گیریدر سالهای اخیر با عرضه تخته‌های فشرده نئوپان و مزایای فراوانی كه این فراورده‌ نو دارد در اغلب توكاریهای مصنوعی چوب و به خصوص صفحه میزهای تحریر و نهارخوری و بدنه قفسه‌ها و غیره از این ماده استفاده می‌كنند. با بررسی تاریخچه میزها به این نتیجه می‌رسیم كه مهمترین و اساسی‌ترین جنبه‌هایی كه جلب‌نظر می‌كند جنبه‌های تزئینی و كنده‌كاری‌هایی است كه روی میز انجام می‌گرفته است. با گذشت زمان هرچه به طرف تفكر صنعتی پیش می‌رویم از كنده‌كاری‌های سنتی كاسته می‌شود و جنبه عملكردی میز افزایش می‌یابد.میزها به طرف تخصصی شدن پیش می‌روند و كم‌كم میزی خاص می‌شوند. مثلاً میز كامپیوتر، میز چرخ خیاطی، میز تدوین و … كه در آنها مكانیزمهایی تعبیه شده و قسمتهایی از میز متحرك شده است. این مسائل نشان‌دهنده رشد فكری و ظهور طراحان صنعتی در عرصه كار می‌باشد. مهمترین ارتباطی كه در آنالیز تاریخی می‌توان درنظر گرفت استفاده از روشهای فرمی و تفكری است كه طی سالیان دراز رشد كرده و به ما رسیده و ما از میان فرمها و تفكرات پیشین مناسب‌ترین آنها را كه منطبق با نیازهایمان است انتخاب نموده و با تجزیه و تحلیل‌هایی كه روی آنها انجام می‌دهیم، در صورت لزوم از آن تفكرات استفاده می‌كنیم.

در كشور ما صنعت مبلمان از دیرباز با میزهای كوتاه تحریر بسیار نفیس متداول و مرسوم بوده است و در دوره صفویه بخصوص مبلمان خاتم‌كاری و منبت‌كاری شده به حد اعلای ترقی خود می‌رسد و این صنعت تاكنون در بعضی از مبلمانهای گران‌قیمت به كار می‌رود و شاه‌كارهایی را به‌وجود می‌آورد. نمونه آن میز منبت و خاتم‌كاری نفیس استاد كریمی است كه در نمایشگاه بین‌المللی بروكسل به معرض نمایش گذاشته شد. ولی باید در نظر داشت كه در كشور ما تا چندی پیش صنایع مبلمان مخصوص اماكن مقدسه (میز و جاكتابی و منبر) و قصرهای سلاطین (تخت سلطنت و مبلمان داخلی قصرها) بود. اگر بخواهیم توسعه تاریخی میز را مورد بررسی قرار دهیم باید صنایع مبلمان‌سازی را بررسی كنیم و سپس به خود میز پرداخته شود.قبل از ظهور فرهنگ غربی در اقصی‌نقاط ایران نشستن روی قالیهای زیبا و نفیس مرسوم بوده است و مبل‌سازی چندان رونق نداشت. حتی تا اواخر دوره قاجار فقط در منازل معدودی از افراد سرشناس مبلمان مخصوص پارچه‌های منگوله‌دار به سبك دربار فرانسه وجود داشت كه اغلب از خارج وارد می‌شد ولی پس از این دوره و با ساختن خانه‌های جدید و نفوذ این فرهنگ صنعت مبل‌سازی روبه ترقی نهاد.در اینجا بود كه استاد كارهای ایرانی با تلفیق روشهای ایرانی و اروپایی مبلهای گران‌قیمتی ساختند. این مبلها در ابتدا از چوب گردو بود و بعدها از چوبهای دیگر مانند نارون و چوبهای روشن مثل افرا، راش، ملج هم مورد استفاده قرار گرفت.زمانی مبل‌سازی در كارگاههای كوچك انجام می‌شد ولی پس از مدتی با عرضه تخته فیبر در اغلب موارد و به خصوص در ساختن قفسه لباس و میز این فراورده جدید جایگزین تخته‌های چوب شده، درها و نمای اینگونه محصولات از فیبر ساخته، كارخانه‌های بزرگتری ایجاد شد.مبلسازان با استعمال ورنی مخصوص كه به آن «شاندالوس» می‌گویند مبلهای روشن و درخشانی ساختند كه مورد پسند بازار قرار گرفت و به خصوص میز تحریر و میزهای نهارخوری و قفسه لباس توسط افراهای بانقوش پرمگس بسیار مورد توجه واقع شد. بعداً «فورمیكا» وارد بازار ایران شد. كه نقوش آن گاهی تقلیدی از چوبهای مخصوص مبل مانند گردو و افرای ماهاگونی و گاهی دارای نقوش مرمری بوده و این ماده برای روكش كاری اغلب صنایع مبلمان مورد استفاده قرار می‌گرفت.

در سالهای اخیر با عرضه تخته‌های فشرده نئوپان و مزایای فراوانی كه این فراورده‌ نو دارد در اغلب توكاریهای مصنوعی چوب و به خصوص صفحه میزهای تحریر و نهارخوری و بدنه قفسه‌ها و غیره از این ماده استفاده می‌كنند.

با بررسی تاریخچه میزها به این نتیجه می‌رسیم كه مهمترین و اساسی‌ترین جنبه‌هایی كه جلب‌نظر می‌كند جنبه‌های تزئینی و كنده‌كاری‌هایی است كه روی میز انجام می‌گرفته است. با گذشت زمان هرچه به طرف تفكر صنعتی پیش می‌رویم از كنده‌كاری‌های سنتی كاسته می‌شود و جنبه عملكردی میز افزایش می‌یابد.میزها به طرف تخصصی شدن پیش می‌روند و كم‌كم میزی خاص می‌شوند. مثلاً میز كامپیوتر، میز چرخ خیاطی، میز تدوین و … كه در آنها مكانیزمهایی تعبیه شده و قسمتهایی از میز متحرك شده است. این مسائل نشان‌دهنده رشد فكری و ظهور طراحان صنعتی در عرصه كار می‌باشد. مهمترین ارتباطی كه در آنالیز تاریخی می‌توان درنظر گرفت استفاده از روشهای فرمی و تفكری است كه طی سالیان دراز رشد كرده و به ما رسیده و ما از میان فرمها و تفكرات پیشین مناسب‌ترین آنها را كه منطبق با نیازهایمان است انتخاب نموده و با تجزیه و تحلیل‌هایی كه روی آنها انجام می‌دهیم، در صورت لزوم از آن تفكرات استفاده می‌كنیم.


مطالب دیگر:
📚دانلود کارآفرینی شكر و نیشكر در جهان 98 ص📚دانلود کارآفرینی صنایع فرآورده های لبنی 156 ص📚دانلود کارآفرینی طراحی سردخانه عمومی شهر طبس 18 ص📚دانلود کارآفرینی طرح توجیهی شاد گل 58 ص.Doc📚دانلود کارآفرینی طرح تولید سوسیس و كالباس 31 ص📚دانلود کارآفرینی طرح تولید كلید و پریز 41 ص📚دانلود کارآفرینی طرح تولید همبرگر 184 ص📚دانلود کارآفرینی طرح خود اتکایی در مدارس شبانه روزی (پرورش قارچ) 66 ص📚دانلود کارآفرینی فروشگاه مواد غذایی 13 ص📚دانلود کارآفرینی فنی و مالی تولید قطعات پلاستیک 69 ص📚دانلود کارآفرینی مراحل تولید قند کارخانه چناران 23ص📚دانلود کارآفرینی مرحله مقدماتی طرح ایجاد مكانهای اطلاع رسانی 24 ص📚دانلود کارآفرینی مطالعات توجیه پذیری اقتصادی، فنی و مالی تولید قطعات پلاستیک 71 ص📚دانلود کارآفرینی مطب پزشک 45 ص📚دانلود کارآفرینی نصب جالیوانی در اماکن عمومی 35 ص📚دانلود کارآفرینی و توسعه📚دانلود کارآفرینی پرواربندی جوجه شترمرغ 17 ص📚دانلود کارآفرینی پرورش قارچ 21 ص📚دانلود کارآفرینی پروژه نوشابه بدون گاز 25 ص.DOC📚دانلود کارآفرینی پروژه چینی مقصود 60 ص.DOC📚دانلود کارآفرینی کشت صیفی جات و سبزی جات 25 ص📚دانلود کارآفرینی گالری هنر شرق 43 ص📚دانلود کارافرینی خدمات رایانه ای 15 ص📚دانلود کارافرینی پرورش شتر مرغ 63 ص📚دانلود کارخانه تولید کارآفرینی طرح تابلوهای برق