دریافت(پایان نامه روابط جنسی زناشویی و بررسی کامل فرآیند آن)

پایان نامه روابط جنسی زناشویی و بررسی کامل فرآیند آن|42083963|ckl42078663|اهمیت روابط جنسی,مشکلات جنسی زنان,مشکلات جنسی در مردان,مشکلات روابط جنسی زناشویی,تحقیق در مورد روابط جنسی زناشویی,تاثیر روابط جنسی بر رضایت زناشویی,بهداشت و درمان روابط جنسی زناشویی
هم اکنون فایل با موضوع پایان نامه روابط جنسی زناشویی و بررسی کامل فرآیند آن آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

هدف از این می باشد.


مشخصات فایل
تعداد صفحات72حجم296/742 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
هدف از این می باشد.

اهمیت آمادگی روانی برای آمیزش :

روابط جنسی بسیار پیچیده است . روابط جنسی به قدری همه جانبه است که نمی‌تواند فقط به خاطر ارضاء جسمی‌باشد . یکی از موارد مهمی که در روابط جنسی مطرح است آمادگی روانی هست. میزان آمادگی روانی بستگی به تجربیات، اطلاعات و مطالعات قبل از ازدواج دارد. ایجاد آمادگی روانی برای برقراری ارتباط جنسی به طول می انجامد. آمادگی روانی عقل از نزدیکی درگذشته به ندرت رعایت می شد. زن و شوهر در همان آغاز بدون در نظر گرفتن آمادگی روحی و روانی به آمیزش می پرداختند . این کــار اثر روانـی شدیدی به‌جای می گذاشت . فقط به خاطر اینکه فرصت کافی جهت شناخت رو انی هر یک از طرفین در نظر گرفته نشده بود (نجاتی، 1377، ص 62).


اهمیت عشقبازی :
معمولاً پس از پایان آمیزش تمایل زن نسبت به مرد بیشتر است. مرد در اینگونه مواقع باید این خلاء را با عشقبازی برطرف کند. در اینگونه موارد زنها تصور می‌کنند مردشان او را فقط به‌منظور برطرف کردن امیال خود می خواهد و هیچگاه امیال و خواسته‌های زنش را در نظر نمی‌گیرند. مرد باید پس از آمیزش برای برطرف کردن این فکر به عشقبازی و دلجویی از زن ادامه دهد تا اینکه او نیز رضایت کامل را به دست آورد. در آغاز ازدواج عشقبازی بعد از نزدیکی از اهمیت زیادی برخوردار است. عشقبازی نمایانگر این مسئله هست که عشق تنها به‌منظور ارضاء جنسی نیست و بعد از ارضاء جنسی نیز عشق ورزی پایان نمی یابد. عشقبازی طرفین را قادر می‌سازد که ناامیدیها را از خود دور کرده و با درک یکدیگر، احساس خرسندی و رضایت را در هم ایجاد کنند. (همان منبع، 1377، ص 75).

مراحل واکنش جنسی طبیعی :
زن و مرد یک سلسله واکنش های فیزیولوژیک به‌صورتی طبیعی خود را در چهار مرحله پیدایش انگیزش، پلاتو، ارگاسم و فرونشینی اتفاق می افتد.
1) مرحله پیدایش انگیزش :
مرحله انگیزش با تحریک روانی، تخیل و تجسم وجود موضوع مطبوع و دلخواه یا ترکیبی از هر دو بوجود می‌آید که علائم آن در مرد با نعوظ و در زن با لیز و مرطوب شدن مهبل که با فاصله ای در حدود 10 ثانیه پس از تحریک پدید می‌آید . کلیتوریس سفت و متورم می‌شود. نوک پستانها در هر دو جنس راست می‌شود لبهای کوچک و بزرگ آلت تناسلی زن ضخیم تر می‌شود . این مرحله از چند دقیقه تا چند ساعت طول می کشد (همان منبع، 1377، ص 87).


2) مرحله پلاتو :
با ادامۀ یافتن تحریک، در مرحله ارگاسمی انضباط مشخص اتفاق می افتد، کلیتوریس بالاتر قرار می‌گیرد و به آسانی قابل لمس نیست حجم پستانها در زن افزایش می یابد و همینطور آلت مرد سفت و متورم می‌شود در مهبل تغییرات خاص ایجاد و لبهای کوچک پهن تر می‌شود. یکسری انقباضات غیر ارادی درگروهی از عضلات می افتد. این مرحله بین 30 ثانیه تا چند دقیقه نوسان است (همان منبع، 1377، ص 92).


3) مرحله ارگاسم :
این مرحله عبارت است از اوج لذت جنس و رها شدن تنشهای جنسی ارگاسم در مرد با احساس ذهنی غیر اجتناب بودن انزال شروع شده و با دفع پایان می یابد؛ اما ارگاسم در زن با انقباض غیر ارادی در محوطۀ ارگاسمی مبهل مشخص می‌شود. همین طور در رحم انقباضهای تنابنیک از پایین به سمت گردن می‌گیرد. ارگاسم، با چند اسپاسم پروستات مجراهای ترشح بیضه کیسه های منی و مجرای ادرار همراه است. در هر دو جنس انقباض اسفنکتر خارجی و داخلی مقعد پیدا می‌شود (همان منبع، 1377، ص 103).
انقباض های به فاصلۀ 18 ثانیه روی می‌دهد. تغییرات دیگری چون حرکات غیر ارادی و ارادی عضلانی، زیاد شدن فشارخون، تعداد ضربان قلب، روی می‌دهد. پس از ارگاسم مرد تا مدتی ارگاسم دیگری ندارد، (ناگذاری) اما یک زن می‌تواند ارگاسم های متعدد و پشت سر هم داشته باشد.


4) مرحله فرونشینی :
بازگشت بدن به حالت سکون اولیه، احساس آرامش، خوشی، دفع، کنشهای عضلانی از مشخصات این مرحله اســت با ظهور ارگاسم این مرحله سریع روی می هد (همان منبع 1377، ص 106).

فهرست مطالب
موضع گیریهای در خصوص روابط زناشوئی 40
تعریف غریزه جنسی 40
اهمیت روابط جنسی 43
فرآیند روابط زناشوئی 47
اهمیت آمادگی روانی برای آمیزش 47
اهمیت عشقبازی 47
مراحل واکنش جنسی طبیعی 49
دفعات مقاربت و سازگاری جنسی 51
ریتم میل جنسی در زنان 51
ریتم میل جنسی در مردان 52
میل جنسی طبیعی 52
پختگی جنسی 53
قدرت جنسی 54
مشکلات روابط زناشویی 55
الف – مشکلات جنسی زنان 55
ب- مشکلات جنسی در مردان 57
بهداشت و درمان روابط زناشویی 59
الف – جهل جنسی 59
ب – اضطراب عملی 59
ج- مشکلات رابطه ای 59
د- مشکلات جسمانی 61
اختلافات مالی 64
اوقات فراغت 65
روابط والدین و کودک 67
بستگان و دوستان 68
نقش های مربوط به برابری زن و مرد 70
رضایت زناشویی و جهت گيرى مذهبى 71
ساختار قدرت و سازگاری زناشویی 74

يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"

مطالب دیگر:
📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تعریف مسئله و حل مسئله📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سواد رسانه ای📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع دست برتری📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع رفتار شهروندی سازمانی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سرسختی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع جوسازمانی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع اختلال کم توجهی بیش فعالی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان بیش فعالی با نوروفیدبک📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع دختران فراری📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع ساختارحافظه📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سبک های شناختی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع اضطراب اجتماعی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع اُمید به زندگی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تصویر بدنی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع جراحی زیبایی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع بیماری عروق کرونر📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع انگیزه کاری📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع ادراک بینایی و شنوایی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع آموزش و هویت📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع انگیزه پیشرفت📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع خلاقیت📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع اختلال نقص توجه - بیش فعالی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع اثربخشی آموزش علوم تجربی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع اضطراب امتحان📎پاورپوینت الگوریتم رقابت استعماری و کاربرد آن در برآورد بارش روزانه